Aşağıdakiler, ev ve / veya ticari espresso makinelerini ve öğütücüleri tamir eden konumlardır. Tüm onarım yerleri sattığımız tüm markaları onaramayabilir. Bu onarım yerleri referansınız için listelenmiştir ve bu şirketleri garanti etmiyoruz veya onaylamıyoruz. Bu sayfanın yayınlanmasından sonra şirket bilgileri değiştiyse özür dileriz, ancak iletişim bilgilerini düzenli olarak doğrulayamıyoruz. Garanti onarımları için lütfen iletişim sayfasındaki formu kullanın. Garanti kapsamındaki onarımlar yalnızca kendi yerimizde veya yetkili konumlarımızda yapılabilir. Yetkili yerler markaya bağlıdır. 

Bazı Markalar İçin Üreticiyle İletişime Geçin

Breville, Gaggia, Jura, Krups, Nespresso ve Saeco gibi markalara sahip espresso makineleri, onarımlar için genellikle ulusal onarım tesisine gönderilmesi gereken. Bu tür markalar, parçaları bağımsız onarım şirketlerine hemen sunmaz ve makinelerini, özel ekipman olmadan onarımı zor olacak şekilde tasarlar. Bu markalar için en iyisi, makinenin bakımının yapılacağı doğru onarım yerini bulmak için doğrudan üreticiyle iletişime geçmektir. Parçaları gönderebilecek bir parça bayisine sahip olabilirler veya size daha yakın bir tamir atölyesi önerebilirler, ancak muhtemelen bir onarım merkezine göndermeniz gerekecek. 

Bir makineyi onarım için göndermeden önce, makineyi oraya ve oraya geri göndermenin maliyetlerini ve onarımları yapmak için parça ve işçilik maliyetini dikkatlice değerlendirmek iyi bir fikirdir. Onarımla ilgili maliyetlerin makinenin değerini aşması nadir değildir, bu durumda yepyeni bir makine satın almak daha uygun maliyetli olacaktır.

Onarım Önerilmeden Bir Makine Kaç Yaşında Olabilir?

Genel bir kural olarak, espresso makineleri veya öğütücüler, parçalar, işçilik ve nakliye maliyetleri hesaba katıldığında 10 yaşın üzerindeyse tamir edilmeye değmez. Bununla birlikte, kullanışlıysanız ve parçaları kendiniz değiştirebiliyorsanız, kaldıraçlı makineler ve e61 gruplu prosumer makineler gibi bazı makineler, uygun şekilde bakım yapılırsa 15, 20 veya daha fazla yıl dayanabilir. Yine de parçaları bulmak zorlaşabilir.

Makinenizi Almadan Önce Sorun Giderme

Espresso makinenizi veya öğütücünüzü bir onarım teknisyenine götürmeden önce küçük bir sorun giderme işlemi yaparak paradan tasarruf edebilirsiniz. Düzeltilmesi kolay olan veya onarım servisi için ödeme yapılmadan çözülebilecek kullanıcı hatasından kaynaklanan bazı yaygın durumlar vardır.

 • Makineniz ısınmazsa, makinede yüksek limit sıfırlamayı bulmaya çalışın ve düğmeye (genellikle kırmızı) basın. Bazen kazanın hasar görmesini önlemek için güvenlik sıfırlanır ve bazen makinenin tekrar çalıştırılması, kazan güvenliğini sıfırlamak kadar kolaydır.
 • Öğütücünüz sıkıştıysa veya öğütücüler çok iyi geliyorsa, sadece bir çapak sıkışmanız olabilir. Bunu önlemek için, hunide fasulye varsa öğütme boyutunu her zaman çapaklar dönerken ayarladığınızdan emin olun, aksi takdirde öğütme boyutunu hunide fasulyeler olmadan ayarlayın. Reçeliniz olduğunu düşünüyorsanız, öğütme boyutunu artırın ve öğütmeye çalışın. Sıkışmayı gidermek yeterli olabilir.
 • Ekstraksiyon sırasında portafiltrenin kenarından su geliyorsa. Contanın eskimesi ve değiştirilmesi gerekmesi dışında makinede büyük olasılıkla bir sorun yoktur.
 • Portafilter kol pozisyonunuz merkezden uzaklaşıyorsa, makinede herhangi bir sorun yoktur, conta sadece aşınır, bu normaldir ve her zaman zamanla olacaktır. Kollar saat 7 konumundan saat 6 konumuna ve ardından saat 4 konumuna yaklaşırsa, contayı değiştirme zamanı gelmiştir.
 • Demlemek için su akışınız yavaşlıyor ve daha çok bir damlama gibiyse, bu sadece makinelerinizin grubunu ters yıkamanız gerekebilir. Biraz deterjanla ters yıkamayı deneyin, ayrıca duş süzgecini ve contayı aşağı indirin ve grubun altını çok iyi temizleyin. Contayı, duş süzgecini ve filtre sepetini su ve temizleme gücü karışımına batırın ve iyice temizleyin. Sıkışmış veya ölçeklenmiş bir solenoid gibi makinede bir sorun olması kesinlikle mümkün olabilir, ancak grup başınızın temiz olup olmadığını kontrol etmeye değer.
 • Bir e61 grup makineniz varsa ve demleme kolu gıcırdıyorsa, muhtemelen sadece biraz yağlayıcıya ihtiyacı vardır. Demleme kollarının birkaç yıl sonra yağlayıcı gerektirmesi normaldir.
 • Makinenizde su olmasına rağmen makineniz başlamazsa veya size düşük su seviyesi uyarısı verirse, damıtılmış su gibi ultra saf su kullanmadığınızdan emin olun. Ultra saf su kullanırsanız, su seviyesi probunun suyu algılaması için suda yeterli sertlik yoktur. Su haznesine bir tutam tuz koymayı deneyin.

Ticari Kahve Ekipman Tamiri

Bu sayfada listelediğimiz şirketlerin çoğu ev ve ticari espresso ekipmanlarını tamir ederken , ticari ekipman onarım şirketlerini listeleyen ayrı bir sayfamız var . Ev kullanıcısıysanız ve bölgenizde bir şirket bulamazsanız, ticari onarım şirketi sayfasını kontrol edebilir ve yakınlarda bir şirket varsa onlarla iletişime geçebilir ve ev ekipmanına servis yapıp yapmayacaklarını görebilirsiniz. Birçoğu yapacak. Bu, ticari espresso makinesi kurulumu, su yumuşatıcı kurulumu / su testleri, bira makinesi, öğütücü ve espresso makinesi bakımı ve onarımı için hazır bulundurulması gereken iyi bir listedir.

Aradığınızda Hazır Bulunacak Bilgiler

Tüm onarım şirketleri, sorunun, makinenin markasının, ürün adının, ekipmanın yaşının ve makine veya öğütücünün garanti kapsamında olup olmadığının ayrıntılı bir açıklamasını isteyecektir.

Servis Teknisyenine Sorulması Gerekenler

 • İşçilik için saat başına ne kadar ücret alıyorsunuz?
 • Teşhis ücreti ne kadar? Bir onarım yapılırsa, teşhis ücreti onarımın işçilik maliyetlerine eklenir mi?
 • Ne kadar bir birikiminiz var? Ülkede çok fazla onarım şirketi bulunmadığından, birçok şirketin ekipmanınıza ulaşmadan önce tamamlaması gereken bir iş birikimine sahip olması alışılmadık bir durum değildir.
 • Düzenli olarak “marka adı” kullanıyor musunuz?